Masáže

Masáž zad

Masáž zad je možné provést buď jako regenerační masáž a  nebo relaxační. Nejvíce času se věnuje vzpřimovačům páteře. Jsou to svalové provazce, které jdou po stranách páteře a hromadí se v nich nejvíce napětí. Jsou to právě tyto svaly, které většinou způsobují bolesti zad a aplikuje se na ně většina masérských hmatů. Nevynechají se ani mezižeberní svaly pro lehčí dýchání, svaly kolem, nad a pod lopatkou, jsou-li přístupné, trapézový sval a široký sval zádový. Na závěr masáže se svaly stimulují tepáním, které ale lze po dohodě vypustit a masáž nechat spíše v relaxační rovině.

 Masáž šíje

Při této masáži důkladně zpracováván trapézový sval po celé jeho ploše, rovněž tak by se neměl vynechat ani zdvihač lopatky, jež je uložen po svalem trapézovým a upíná se k hornímu lemu lopatky na jedné straně a spodině lebeční na straně druhé. Je to právě tento sval, který má často za následek bolesti hlavy. Důležité je rovněž zpracování okolí sedmého krčního obratle a šíjových vzpřimovačů.

 Reflexologie plosky nohy

Dá se říci, že na chodidlech je zobrazeno celé tělo. Pomocí reflexologie se uvolňují zablokované energetické dráhy. K blokům dochází v důsledku působení stresu, nezdravého životního stylu nebo otoku.Masáží se obnoví tok energií v těle. Nástrojem terapeuta jsou pouze jeho ruce. Postupným rozhýbáním a rozvolněním prstů, nártů, kotníků a celého chodidla se následně uvolní celé tělo. Doslova platí: „V jakém stavu jsou vaše nohy, v takovém stavu je celé vaše tělo“.Reflexní masáž působí jednak preventivně, ale může také pomoci od bolestí a zdravotních problémů lidem všech věkových kategorií - od kojenců po seniory

Indická  antistresová masáž hlavy

Tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jste neustále vystavováni. Dovede vás k maximální relaxaci a uvolnění. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Indická masáž hlavy je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které se neustále hromadí a zapříčiňuje spoustu dalších bolestí. Není tedy divu, že v Indii dostávají lidé tuto masáž často od narození. Součástí masáže hlavy je i antistresová masáž ramen a šíje

Tato masáž se provádí v sedě, přes oděv klienta.

 

Havajská masáž "LOMI LOMI"

Havajská masáž LOMI LOMI /milující ruce/ má kořeny ve staré Polynézii, kde byla praktikována, jako součást léčebných systémů mistrů Kahunů /šamanů/, kteří především pomoci této masáže dokázali uvést do souladu nejen tělo, ale i mysl a ducha člověka.

Základním prvkem masáže jsou rytmické pohyby po klientově těle s využitím harmonické hudby. Havajská masáž Lomi Lomi využívá velmi plynulých, měkkých i hlubokých technika je prováděná hlavně předloktím a lokty s využitím váhy a těžiště těla.

Je vhodná především pro lidi, kteří jsou denně vystavováni psychickému a fyzickému tlaku, při přepracovanosti a nesoustředěnosti, při častých bolestech celého organismu, při pocitech ztuhlosti svalů a kloubních spojení, při vnitřní nerovnováze, nervozitě a podráždění.

Hlavní účinky masáže:

- uvolnění svalového napětí

- urychlení odplavení odpadních látek

- rozproudění a vyrovnání energie těla

- uvolnění z psychického napětí

- zrychlení proudění krve a lymfy

Havajská masáž je kouzelným smyslovým zážitkem a  právem se považuje za perlu mezi masážemi.

Luxusní celotělová  masáž rýžovo-bylinnými nebo kokosovými měšci

Masáže bylinnými, rýžovými měšci jsou východoasijské techniky, které fascinujícím způsobem aktivují všechny buňky v těle a probouzí jeho smysly.

Tyto neobvyklé regenerační a relaxační techniky uvolňují napětí, zatuhlé svaly a ulevují bolestem kloubů. Pomáhají zvyšovat celkovou tělesnou i duševní kondici, napomáhají při regeneraci sil, odstraňují únavu a pozitivně ovlivňují psychický stav organismu.

Měšce ze směsi pečlivě vybraných bylin, které jsou nahřívány v páře, uvolňují léčivé látky, které jsou poté masážní technikou vstřebávány do organismu. V kombinaci s oleji regenerují a léčí naše tělo.

Rýžové měšce: Masáž rýžovými měšci je úžasná technika jemného dotyku a něžné péče. Dokáže ojedinělým způsobem dostat do těla léčivé masti a oleje a přitom šetrně zachází i s bolestivými místy na lidském těle

Startují samoléčebné a omlazující procesy v celém těle, dodávají mu energii a vitalitu.

Masáž lávovými kameny  HOT STONES - masáž zad, celotělová masáž

Je jedna z nejpříjemnějších metod relaxace. Oblíbená díky své technice a působení tepla pravých lávových kamenů.

Při této masáži se používají speciální vyhlazené lávové kameny ohřáté na terapeutickou teplotu kolem 55° C. Teplo z kamenů se rozlije po celém těle a celkově ho uvolňuje. Tělo je masírováno střídavě kameny i bez nich, aplikují se aromatické léčivé oleje. Účinky masáže jsou nezapomenutelným zážitkem a působí ještě několik dní po jejím provedení.

Kameny zároveň předávají, mimo naakumulovaného tepla, velmi silnou energetickou vibraci a ovlivňují tak meridiány - energetické cesty vedoucí od konečků prstů až k našim vnitřním orgánům. Tyto cesty bývají často špatně průchodné nebo zcela uzavřené, ale díky masáži lávovými kameny se znovu otevírají. Masáž lávovými kameny dodává životní sílu a dobrou náladu.

Hlavní účinky:

- odstranění stresu a napětí v těle

- stimulace krevního a lymfatického systému

- podpora detoxikace celého těla

- řešení problémů se spánkem

- zmírnění bolestí kloubů, revmatismu, křečí

- odstranění bolestí hlavy

Masáž obličeje lávovými kameny

spojuje do jednoho harmonického celku tepelné účinky lávových kamenů a kosmetickou masáž obličeje. Výsledkem je dokonalá sestava, která má vynikající účinky v omlazení a regeneraci pleti obličeje, v povzbuzení lymfatického systému a v uvolnění svalů v oblasti tváře.

Speciální technika masáže dosahuje hluboké relaxace, snímá svalové křeče, působí jako prevence mimických vrásek, odvádí vodu, regeneruje pružnost tkání a ozdravuje pokožku.

To vše přispívá nejen k výraznému zlepšení fyzického vzhledu, ale také k celkové relaxaci organismu a k navození duševní pohody a vnitřního klidu.

Medová detoxikační masáž

Medová masáž je velice starou a osvědčenou léčitelskou detoxikační metodou, která využívá léčivých účinků medu a kompresních masérských hmatů.

Je ideální při stresu, napětí, nezdravém životním stylu, únavě a vyčerpání, je i důležitou prevencí proti stárnutí.

Med se nanáší do oblasti zad, kdy se za použití speciálních masérských hmatů vpravuje přímo do podkoží a léčivá síla medu působí přímo na organismus.

Med obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Proto je vhodná zvláště při velkém počtu typických civilizačních chorob, které souvisejí s usazováním jedů a škodlivin. např: rakovina, alergie, potíže srdečního oběhu, žaludeční a střevní poruchy, revmatické poruchy svalů a kloubů, zaplísnění střev, pokožky nebo orgánů, chronická rýma, choroby vedlejších dutin, chronický únavový syndrom, bolesti hlavy, poruchy nervů všeho druhu, potíže s usínáním a spánkem, výtok a poruchy menstruace, deprese.

Ceník masáží naleznete zde